Më mbaj mend (për 1 muaj)


Babastars
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Kosovë 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  1531
Këndon kryesisht: hip-hop

Babastars është grup artistësh, label dhe grup producentësh shumë i njohur. Menaxherë:
Dekorim Saiti

Singer:
Ghetto Geasy (Getoar Selimi)
Agon Amiga (Agon Sulejmani)
Majk (Kastriot Rexha)
Onati (Onat Shufta)
DJ:
Dj Jungle (Asdren Zogaj)
Dj Dirty (Engjëll Cecelia)
Dj First (Ari Godanci)
Dj Geek (Genc Halimi)
DJ GAMBLE (Adrian Berisha)
Dj Bujaka (Bujar Ajvazi)
DJ Zummarley
Dj Master

Producents:
Zzap & Chriss
Kico & Torch

Më datë 24 Qershor 2012, Babastars publikojnë videoklipin "Babastars". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 11 Janar 2013, Babastars publikojnë videoklipin "Vetem A Po M'han Raku". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 5 Prill 2014, Babastars publikojnë videoklipin "High 2". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga vetë Babastars. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 13 Mars 2015, Babastars publikojnë videoklipin "High 3". Teksti u shkrua nga vetë Babastars. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 22 Korrik 2017, Babastars publikojnë videoklipin "High 4 Real". Muzika e këngës u punua nga Getoar Selimi, teksti u shkrua nga vetë Babastars. Me këtë këngë, Babastars marrin pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 6 Janar 2019, Skivi dhe Cozman bejne te ditur se terhiqen zyrtarisht nga labeli Babastars pas mosmarreveshjve me Getoar Selimin.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  kmkboys    BLICImran    Annonim  

Komente

238

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Babastars »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet