Babastars
Babastars
Babastars
  • Vendlindja:
  • Prishtinë
  • Jeton në
  • Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Babastars është grup artistësh, label, grup producentësh dhe grup autorësh dhe muzikantësh shumë i njohur. Menaxherë:
Dekorim Saiti

Singer:
Ghetto Geasy (Getoar Selimi)
Majk (Kastriot Rexha)
Onati (Onat Shufta)
Cozman (Ylber Ahmetllari)
DJ:
Dj Jungle (Asdren Zogaj)
Dj Dirty (Engjëll Cecelia)
DJ GAMBLE (Adrian Berisha)
Dj Bujaka (Bujar Ajvazi)

Producent:
Kico & Torch

Më datë 24 Qershor 2012, Babastars publikojnë videoklipin "Babastars". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 11 Janar 2013, Babastars publikojnë videoklipin "Vetem A Po M'han Raku". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 5 Prill 2014, Babastars publikojnë videoklipin "High 2". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga vetë Babastars. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 13 Mars 2015, Babastars publikojnë videoklipin "High 3". Teksti u shkrua nga vetë Babastars. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 22 Korrik 2017, Babastars publikojnë videoklipin "High 4 Real". Muzika e këngës u punua nga Getoar Selimi, teksti u shkrua nga vetë Babastars. Me këtë këngë, Babastars marrin pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 6 Janar 2019, Skivi ben te ditur se terhiqet zyrtarisht nga labeli Babastars pas mosmarreveshjve me Getoar Selimin.

Në vitin 2021 Agon Amiga largohet nga labeli Babastars per shkak te mosmarrëveshjeve me Getoar Selimin.

Labeli Babastars është shpërbërë më datën 12 Shkurt 2023

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: kmkboys kmkboys   BLICImran BLICImran   Annonim Annonim  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Babastars »

Komente 232