Më mbaj mend (për 1 muaj)

Baboo Darabuka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
BIOGRAFIA: Baboo Darabuka është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo dance. Baboo Darabuka dhe DJ Benity janë tre djelmosha të ri, Albani, Muhameti dhe Beniti që performojnë një zhanër shumë më ndryshe nga të tjerët dhe i padëgjuar ndonjëherë në trojet shqiptare. Është ky një kombinim e darabukëve edhe instrumenteve tjera me goditje me DJ. Me muzikë kanë filluar të merren shumë herët si të rinj, por si grup bashkëpunimin e kanë filluar ne vitin 2007. Këtë zhanër e e zgjedhën për shkak se është unikat, domethënë i padëgju...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i grupit

Alban Sejdiu

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Baboo Darabuka, Cha Cha Darabuka, Dj Benity

Komente 0