Më mbaj mend (për 1 muaj)

Baby G
 • Emri i Vërtetë:
 • Gordana Kingji
 • Vendlindja:
 • Kukes 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 24 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 17 Korrik 1996
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  847
Këndon kryesisht: pop

Baby G është këngëtare e njohur. Baby G eshte nje kengetare e re ne skenen tone muzikore. Kengetarja Gordana Kingji e njohur ne publik me emrin Baby G, e cila ishte pjese e On Records.

Më datë 18 Mars 2016, Getinjo publikon videoklipin "Monster", në bashkëpunim me Baby G. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss.

Gordana Kingji ishte shumë afër arritjes së marrëveshjes me “Sony Music”. Lajmi nga artistja dhe menaxheri i saj është konfirmuar për Prive, duke thënë se tashmë janë në negociatat finale për një kontratë afatëgjatë. Diçka nuk funksionoi dhe Baby G, u largua nga labeli On Records.

Ajo ka jetuar ne Londer me prinderit e saj por puna e ka detyruar qe te vij dhe te jetoj ne Kosove por sa here ka kohe ajo shkon dhe atje. Ajo gjithashtu per tu treguar te gjitheve se eshte krenare qe eshte shqipetare ka bere edhe nje tatuazh ku shihet shqiponja e flamurit tone.

Më datë 1 Qershor 2016, Baby G publikon videoklipin "I Win".

Më datë 13 Korrik 2016, Baby G publikon videoklipin "Eja", në bashkëpunim me Besnik Qaka.

Më datë 5 Maj 2017, Baby G publikon videoklipin "Enough".

Më datë 17 Korrik 2017, Baby G publikon videoklipin "No Kiss", në bashkëpunim me Fero.

Më datë 29 Dhjetor 2017, Baby G publikon videoklipin "Mos U Nal". Muzika e këngës u punua nga Nurteel, Cricket. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 31 Dhjetor 2018, Baby G publikon videoklipin "It's Me". Muzika e këngës u punua nga Alandy. Max Production qëndron prapa këtij projekti, të cilit ia ka xhiruar edhe videoklipin. Këngëtarja shfaqet në poza atraktive në videon muzikore, ndërkohë që kënga e re i përshtatet stilit të saj. “Doli. O Zot, jam shumë e gëzuar”, ka shkruar këngëtarja në një postim, teksa më herët kishte paralajëmruar se këngën e re do ta publikonte natët e Vitit të Ri.

Më datë 26 Qershor 2019, Baby G publikon videoklipin "Pretty Gangster", në bashkëpunim me Lim Hotin.

Më datë 6 Prill 2020, BabyG publikon videoklipin "Rap Song".

Më datë 17 Korrik 2020, Escobars publikon videoklipin "Kuq E Zi", në bashkëpunim me Grido & Baby G. Teksti i këngës u shkrua nga Escobars, Grido & Baby G.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

9

Ish-Anëtare e labelit

On Records

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet