Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bad Sight - Sa M'ke Dasht (Feat. Agush Idrizi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Msova cka o dhimbja,
kur përfundoj lidhja jon
po du me gjet ni gomë,
qe e fshin tkalumen ton
kur m'lendove ki menu,
qe dhimbjet shuhen me koh
por koha si shëron plagët,
veq na mson t'jetojmë me to

Kur syt e tu kan qa,
syt e mi s'kan pas drite
e kur syt e tu buzqeshnin,
kan buzqeshur edhe t'mite
por kurr vleren sma ke dit,
m'thojshe sdin qa o dashnia
veq secila dhimt e jotja,
ke dhe pjes e dhimtve tmija

edhe nese najher kthehesh,
ndarja eshte si kocka kur thehet
edhe pse sherohet,
dikur prap dhimbja ndjehet
premtime ti m'ke dhan,
qe veq vdekja na ndan
e sot urrejtja egziston,
me kilometra larg na mban

ti sot nuk je me mu,
tjeter kon prek dora jote
pe kujtoj diten e par,
se pervjetorin e kem sonte
m'ke msu mu kon i lumtur,
mke msu mu dashuru
ama kurr smujte me m’su qysh
me t’harru

Refreni:
Sa m'ke dasht, ti sa m'ke dasht
un e pash, un e pash
Sa m'ke dasht, ti sa m'ke dasht
un e pash, sa m'paske dasht

Cdo her mshelna n'dhom,
se naj her m'del edhe loti
sa her dehna deri von,
e kaloj kohen per s'koti
e po ndjena mir kur shprehna,
se pom mundon mrena
ajo ndjenja kur t'thot lamtumire,
dikush qe e don zemra

e sa shpejt ecke koha,
kur folshim deri nort e vona
prej si i kem rrugt e ndane,
tash pa ty nuk po ec ora
na dy tu bo plane,
me qu jeten bashk deri nfund
krejt bashk i provum,
e bashk na endrrum

por u lodha tu t'prit,
per cdo dit tu u merzit
dashnija jon ke drit,
prej ktij momenti u fik
u munova me gjet,
arsyjen e vertet
pse ti mi dhon fund,
e me m'lon mu me shpres

e kuptova tu menu,
se cka do me thon
me humb koh per dikon,
qe s'mka vlersu asni sekond
do thojn kush t'don me t'vertet,
ka mu kthy dikur
por kush t'don me t'vertet,
nuk largohet kurr
Bad Sight
Featuring: Agush Idrizi
Publikimi: 26/06/2019


Bad Sight - Sa M'ke Dasht
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa M'ke Dasht".
3. Video është e këngës "Sa M'ke Dasht", por nuk këndohet nga Bad Sight.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bad Sight:


Komente 0