Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bahri Rustja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  4
BIOGRAFIA: Bahri Rustja është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1978, Kastriot Ago & Bahri Rustja marrin pjesë në Festivali i 17-të në RTSH me këngën "Neper Dete E Oqeane". Në Dhjetor 1979, Kastriot Ago & Bahri Rusja marrin pjesë në Festivali i 18-të në RTSH me këngën "Ideali Na Bashkon". Në Dhjetor 1980, Bahri Rustja & Niko Nisi marrin pjesë në Festivali I 19-Të Në Rtsh me këngën "Republikes". Në Dhjetor 1981, Bahri Rustja merr pjesë në Festivali i 20-të në RTSH me këngën "Drini Ne Legjen...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Aranit Kola

Laurin Dezdari

Petrit Dobjani

Kristaq Lena

Kastriot Ago

Mimi

Sazan Mecani

Romeo Zeqollari

Gëzim Shkreli

Sotir Afezolli

Tags: Bahri Rustja


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet