A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bajramali Idrizi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
  • Vendlindja:
  • Sllatine-Tetove 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Bajramali Idrizi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore tetovare. Pedagog, këngëtar, kompozitorë, instrumentist-piano, orkestrues, analist i muzikës dhe organizator i jetës artistike dhe pjesmarës në shumë Festivale Mbarëkombëtare si në Maqedoni, Kosovë dhe Shqipëri. Eshtë i angazhuar ne Fakulteti i Artit Muzikor dhe lëndët të cilët i mbulon jane: Polifoni vokale, Aranzhim vokal dhe Polifoni instrumentale. Ekspert i kualifikuar dhe me pervojë ne fushën e muzikës, aftësi per t’i mësuar dhe inspiruar studentët, d...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Maturantët (2005)


» Dërgo Një Këngë »

Fjala Jote
Moj E Mira


Artistë Të Ngjashëm:

Zena Aliu

Asan Memishi

Adnan Daci

Alush Hamiti

Hidaver Osmani

Selami Kolonja

Zyber Avdiu

Evans Rama

Hazir Qelaj

Besnik Shateli


Tags: Bajramali Idrizi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019