Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bajramali Idrizi - Maturantet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  4

kush e di ku do te na tres
fati jetes ne k'te bote
vec kujtimi do te mbes
per kta sy mbushur me lote
vitet rodhen por si lumi
erdhi koha per tu nda
bie fle e sme ze gjumi
me lot vete duke la
4 vite 4 dite
ja matura erdhi sot
ne kete tempull mbush me drite
u mesuam zdalim dot
shoke e shoqe pershendesim
profesor ju lamtumire
dhe ti klase ku i kaluam 4 vite
me te mire
shoke e shoqe pershendesim
profesor ju lamtumire
dhe ti klase ku i kaluam 4 vite
me te mire
sot po ikim plot me mall
edhe lotet rrjedhin prua
4 vite zdita valle ju te gjithve
sa ju dua


Ky tekst u dërgua nga Gezim IdriziBajramali Idrizi
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2005


Bajramali Idrizi - Maturantet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maturantet".
3. Video është e këngës "Maturantet", por nuk këndohet nga Bajramali Idrizi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bajramali Idrizi:


Komente 0