Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bajrush Doda & Zenun Gashi - Ditë E Zezë Ish Konë E Honja Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ditë e zezë ish kan’ e hanja
Qajnë dy motra, baba e nana,
Kishin pasë ni djal hasreti
Që e rujshin përskaj vetit,
Ni ditë heret djali u çue
-Çou mor babë n’bjeshkë me shkue;
Djalë Rexhepi e babë Ujkani
Tek janë dalë te Shadërvani
Djalë Rexhepi medet çka bani
Ka pi ujë po shkon kah baba
Tuj mendu në bjeshkë te nana,
E kur doli n’t’shkreten xhade
Keq e rroki makinë e madhe.
Ju afruen te babai i vet
Po i thonë burrit ban gajret.
Bajraktari burrë azgan
Halal gjakun o ja ban.
T’mirë e bane ketë gajret
S’do t’harrohet kurrë për jetë.


Ky tekst u dërgua nga Rinor Rifat Gashi

Bajrush Doda & Zenun Gashi - Ditë E Zezë Ish Konë E Honja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ditë E Zezë Ish Konë E Honja".
3. Video është e këngës "Ditë E Zezë Ish Konë E Honja", por nuk këndohet nga Bajrush Doda & Zenun Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bajrush Doda:


Komente 0