A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Banda Butuesi
Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  62
Music genres: Hip-Hop

Banda Butuesi is a popular group/singers and label. Banda B.U.T.U.E.S.I e themelume ne vitin 1997 ne kohen e trazirave nga 99NCI. Disa nga antaret e grupit jane:
Cartani( JUDOVNIK BOSHNJAKU )
99NCI (ALBERT PRENGZI)
ELEMINIMI (ERMAL DOSHLANI)
MC DOC (EMILIJAN BUSHPEPA)
KING LINK (SPARTAK HASANDOCI)
ALBBOY (ARBER KACOLI)
KACAKI (ARBEN SHAHINI)
TROUBLE (ILIR KULICI)
WHITE DEVIL (FADIL MUGLECI)
BACA EB (ERMAL BUCPEPA)
DMC BABLOKI (ARDIT SOKOLI)
TOSKANNIK
STRESI(ARKIMED LUSHAJ)
NISHANI (LULZIM PRONARI)
J.K.N (BEHAR SEFA)
DOPPIO O(FATJON SELIMAJ)
GAZEPI (RINOR OSMANI)
JB (JULIAN HYKAJ)
LENTI
SLIM G

BANDA BUTUESI BURRA SHQIPE SKA VEND PER TRADHTI , SIMBOL PER SHQIPTARI BANDA B.U.T.U.E.S.I. ASHT NJA BANDA B.U.T.U.E.S.I DEI N'DHE.

Më datë 28 Prill 2013, Banda Butuesi publikojnë videoklipin "Sa Here Vijme".

Më datë 9 Shtator 2013, Banda Butuesi publikojnë videoklipin "Lajmi Keq".

Më datë 28 Shtator 2014, Banda Butuesi publikojnë videoklipin "Vetem Du".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  Antiiotr    MrLyricaal    KaCaKi  
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019