Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Banda Butuesi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  66
Këndon kryesisht: hip-hop

Banda Butuesi është grup artistësh dhe label i njohur. Banda B.U.T.U.E.S.I e themelume ne vitin 1997 ne kohen e trazirave nga 99NCI. Disa nga antaret e grupit jane:
Cartani( JUDOVNIK BOSHNJAKU )
99NCI (ALBERT PRENGZI)
ELEMINIMI (ERMAL DOSHLANI)
MC DOC (EMILIJAN BUSHPEPA)
KING LINK (SPARTAK HASANDOCI)
ALBBOY (ARBER KACOLI)
KACAKI (ARBEN SHAHINI)
TROUBLE (ILIR KULICI)
WHITE DEVIL (FADIL MUGLECI)
BACA EB (ERMAL BUCPEPA)
DMC BABLOKI (ARDIT SOKOLI)
TOSKANNIK
STRESI(ARKIMED LUSHAJ)
NISHANI (LULZIM PRONARI)
J.K.N (BEHAR SEFA)
DOPPIO O(FATJON SELIMAJ)
GAZEPI (RINOR OSMANI)
JB (JULIAN HYKAJ)
LENTI
SLIM G

BANDA BUTUESI BURRA SHQIPE SKA VEND PER TRADHTI , SIMBOL PER SHQIPTARI BANDA B.U.T.U.E.S.I. ASHT NJA BANDA B.U.T.U.E.S.I DEI N'DHE.

Më datë 28 Prill 2013, Banda Butuesi publikojnë videoklipin "Sa Here Vijme".

Më datë 9 Shtator 2013, Banda Butuesi publikojnë videoklipin "Lajmi Keq".

Më datë 28 Shtator 2014, Banda Butuesi publikojnë videoklipin "Vetem Du".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Antiiotr    MrLyricaal    KaCaKi  

Komente

14


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet