Më mbaj mend (për 1 muaj)


Baptiste Giabiconi

Nuk ka akoma asnjë votë

 • Vendlindja:
 • Marignane 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Francë 
 • Mosha:
 • 30 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Baptiste Giabiconi është një këngëtar i huaj i njohur. Baptiste Giabiconi is a French male model and singer from Marignane, France. He is currently the male face of Chanel, Fendi and Karl Lagerfeld. Born in Marignane, Bouches-du-Rhône, Baptiste Giabiconi comes from a Corsican family. His father is from Bastia and his mother Marie-France from Calvi, both in Corsica. He spent his infancy in Moriani-Plage in the Haute-Corse region very near to Bastia, before moving to Marseille. He obtained a Brevet d'é...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Kygo

Labrinth

Mabel Matiz

Lee Dewyze

Tom Dice

Alex Mica

Çağatay Ulusoy

Maitre Gims

Alexander Rybak

Kubat

Tags: Baptiste Giabiconi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet