A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Barbana

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  54
  • Origin:
  • Shkoder 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 31
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Barbana is a popular singer of Pop music. Barbana Dini e filloi karrierën e saj muzikore në moshen 7-vjecare, në Festivalet Mbarëkombëtare për Femijë si soliste. Pjesëmarrëse në aktivitete dhe koncerte të ndryshme. Në vitin 2004, Barbana merr pjesë në Ethet E Së Premtes 2. Në Dhjetor 2004, Barbana merr pjesë në Festivali i 43-të në RTSH me këngën "Jeta Ketu S'mbaron". Pas përfundimit të studimeve në Universitetin e Tiranës, në vitin 2009 Barbana i dedikohet karrierës së saj si s...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Ergi Dini

(Her brother)

Ethet E Së Premtes

(Contestant)

Facebook

Fanpage

Instagram

Account

SnapChat

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Alketa Vejsiu

Kamela Islamaj

Olta Boka

Erga Halilaj

Eltina Minarolli

Elia Zaharia

Marjeta Billo

Rezarta Smaja

Sabina Dana

Jonida Maliqi


Tags: Barbana, Barbana Dini, Barbara, Ergi

Barbana in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019