A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 22-03-2014
  Këngëtarja e njohur, Barbana Dini, tashmë është single. Ajo është ndarë nga i fejuari i saj, Gersi Luari. Ata kanë qenë së bashku për disa vite, por siç duket lidhja nuk kishte funksionuar si duhet e secili ka vendosur të shikojë punën e tij. Ka vetëm pak javë që këngëtarja e ka deklaruar veten si beqare. 126/126174 E pyetur në një intervistë të fundit mbi jetën private dhe nëse një ditë do bëhet nuse, ajo deklaron: ”Jam single, në të ardhmen mbase, është shumë herët për të folur për këtë çështje”, ndërsa në një interv...

 • 09-03-2014
  Dje është inauguruar qendra më e re e dobësimit në Tiranë, EquiLybra. Qendra ndodhet në zemër të Tiranës dhe në event nuk munguan as personalitete apo personazhe nga bota e showbizit shqiptar. Këngëtarja Barbana Dini ka postuar disa foto në rrjetet sociale, ku shihet se edhe ajo ka marrë pjesë në këtë event. 126/126176 Në foton e mësipërme, ajo është fotografuar përkrah nutricionistes/erboristes Arlinda Garuci, e cila është dhe drejtuese e qendrës EquiLybra. Barbana ka shijuar kohët e fundit fitoren e vëllait të ...

 • 19-11-2013
  Ergi Dini është një nga emrat më të spikatur të X Factor Albania 3, ai është nga Shkodra dhe siç e dimë të gjithë tashmë ai është vëllai i këngëtares Barbana Dini. Çdo të dilë para se X Factor Albania të fillojë këngëtarja Barbana nëpërmjet rrjetit të saj social në facebook shpreh krenarinë e saj për vëllain e saj në X Factor. Me statuset nga më të ndryshme Barbana shpreh dashurinë dhe mbështetjen e vazhdueshme ndaj vëllait të saj. Ergi është një nga konkurrentët më të fortë sivjet në X Factor Albania dhe konsiderohet si favorit për t...

 • 27-08-2013
  Barbana Dini rrëfehet ekskluzivisht në këtë intervistë për teksteshqip. Ajo na rrëfen për planet e saj të ardhshme si dhe jetën e saj private. Barbana për momentin është në përgatije të një projekti të ri muzikor të cilin thotë se do ta lançojë shumë shpejt në treg. Në vazhdim ju ftojmë të ndjekim intervistën me Barbanën. Teksteshqip: Barbana, na trego pak si ishte për ty kjo verë, me pushime, me koncerte dhe me gjithçka? Barbana: Vera është sezoni i angazhieve më të medha për të gjithë këngëtarët, jam munduar që të gjej kohë pë...

 • 05-09-2012
  Barbana Dini, kengetarja simpatike sapo ka lancuar kengen e saj me te re "Thrret Prizreni, mori Shkoder", nje kenge e riperpunuar popullore, e cila ka marre shume klikime ne Youtube. Kenga e lancuar per me teper ne kete 100-vjetor te Pavaresise duket se i ka shtuar kengetares me teper fansa. Ajo ndan me lexuesin tone kete sukses, por tregon edhe per padrejtesite qe i jane bere shpesh, te cilat nuk e kane sprapsur, por e kane bere me te forte. Barbana, sapo keni lancuar kengen e re me motive patriotike. Perse keni bere kete zgjedhje...

 • 18-08-2012
  Barbana: Marredhenia me te dashurin dhe nderhyrjet estetike Ndoshta eshte hera e pare ne historine e show biz-it shqiptar qe nje kengetare flet qarte e bukur per marredhenien mes personazheve publike dhe gazetareve. Barbana Dini, ne kete interviste per Bluetooth tregon se gazetaret nuk shpifin por jane ne kerkim te titujve sensacionale, ama jane personazhet publike ato qe kerkojne skupe. Pas pjesemarrjes te "Kenga Magjike", nuk ju kemi pare me ne publik. Keni ndonje projekt ne dore? Sapo kam perfunduar xhirimet e klipit me te r...

 • 15-06-2012
  Kengetarja Barbana ben te njohura planet dhe projektet e saj me te reja per kete vere. Ne profilin e saj Facebook gjetem kete njoftim: "Kete muaj starton Maratona e Kengeve me te bukura shqipetare dhe do oganizohen koncerte ne sheshet e qyteteve te Shqiperise dhe Kosoves. Maratona do transmetohet nga TV KLAN. Ne daten 18 Qershor do jemi ne qytetin e Beratit me nje kenge shume te bukur popullore te perpunuar nga Adrian Hila dhe se shpejti do vije edhe kenga e re e veres se bashku me videoklipin. Falenderoj Adrian Hilen per pun...

 • 21-03-2012
  Ai eshte model kurse ajo kengetare. Jane bere bashke perseri edhe pse jane miq, por kete radhe ne nje fotosesion te cilin e kane realizuar veren e kaluar, ndersa tani kane vendosur qe ta bejne publik. Valer Kolnikaj dhe Barbana Dini jane shfaqur ne nje version te nxehte e qe te dy fotosesionin e kane pasur me veshje plazhi. E meqe jane miq, nuk e kane pasur problem te pozojne krah njeri-tjetrit ne menyre aq provokative, sepse tashme dihet se Barbana Dini eshte ne lidhje serioze, kurse Valer Kolnikaj eshte i martuar dhe se shpejti pritet te behet baba. Ai, me bashkeshorten e tij Mandalenen, prezantuan Shqiperine ne eventin e bukurise...

Pages:
1

» Add An Article »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019