Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatbardha Mustafa (Bardha)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  31
 • Emri i Vërtetë:
 • Fatbardha Mustafa
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Fatbardha Mustafa (Bardha) është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo tallava dhe popullore dasmash. E lindur dhe e rritur me këngën dhe humorin, pasi rrjedh nga një familje artistësh, siç janë i ati Nimani, muzikant dhe humorist, xhaxhai Shefqeti, i ka rënë tepër mirë harmonikës, vajza e xhaxhait Shqipe Abazi, këngëtare e mirënjohur, dhe s'ka se si të mos jetë dhe Bardha në atë drejtim. Vlen të përmendet e ëma e saj, Rukije Mustafa, e cila është autore e këngëve "Pik me rrema shero shero", "Moj e mira nëpër therra", etj. Pra thënë thjeshtë, Bar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë KomentNusja Si Princesh (2015)

Live (2013)

Shpresoj (2008)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Adelina Pireva

Shota Baraliu

Syzana Jashanica

Dafina Kastrati (Gjakove)

Elida Kryeziu

Monika Salihu

Njomza Kallaba

Dafina Dauti

Rifadije Grajqevci

Linda Hakaj

Tags: Bardha, Fatbardha Mustafa


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet