Barooti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  54
  • Emri i Vërtetë:
  • Amir Sopi
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Barooti është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Amir Sopi ose siç njihet ndryshe me emrin BAR00TI lindi në Prishtinë, ne lagjen Kodra e Trimave. Mësimet e shkollës fillore i vijoj në shkollën Zenel Hajdini Prishtinë, ndersa mësimet e shkollës së mesme i vijoj ne Gjimnazin SAMI FRASHËRI Prishtinë. Fillimin e karrieres e nisi pas perfundimit të luftës në Kosovë në vitin 2000, si 14 vjeqar filloj të shkruaj Tekste të dryshme ku inspirohej nga problemet që kishte jeta aktuale në Kosovë, dhe në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i labelit

T.B.A.

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareThe Rapfather (2011)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Ju Po Doni
The Best
The Rapfather


Artistë Të Ngjashëm:

Lil' Liri

Alidema

Xhero

Cyclone

Tiki

Milot Hasangjekaj

Real Mc

Real 1

Agon Amiga

Big Wolf


Tags: Barooti, Baruti, Amir Sopi

Barooti në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë