A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Suedi 
  • Age:
  • 29
BIOGRAFIA: Bash is a singer of Hip-Hop music. Bash ka lindur në Kosovë, por jeton në Suedi me familjen e tij që nga viti 1992 dhe prodhon muzikë që kur ishte 13 vjeç. Ai shkruan tekstet e tij dhe ben instrumentalet e veta. Në vitin 2012 filloi ai me muzikën shqiptare kur punoi së pari me muzikën suedeze. Por në fillim ne vitin 2013 ai shkoi në burg dhe u dënua me 4 vjet burg për krime të rënda. Ai thotë se ka shkruar shumë tekste në burg dhe po pret të publikojë ato ngadalë dhe në mënyrë të ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Tuzhi-G

Big L

V-I-Z-I

Nde-Rim

Az-M

Great

Driton Avdija

Mr.Don

D.S.

Ylldrit Jakupaj


Tags: Bash

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019