Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Bashkim Alibali

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  37
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 63 Vjeç
BIOGRAFIA: Bashkim Alibali është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe popullore shkodrane. Bashkim Alibali është një nga këngëtarët më në zë shqiptarë. Lindur në Tiranë më 25 tetor 1957 dhe rritur në Shkodër, ai ka një jetë interesante, mbushur me ngjarje, ku pasioni dhe këmbëngulja i kanë dhënë një vend të nderuar në radhët e këngëtarëve më të shquar shqiptarë. I qeshur dhe plot humor, ai ka ditur të ngrihet mbi çdo barrierë të kohës, ku magjia e zërit ka qenë çelësi i sukseseve në jetë. Si shumë këngëtarë bashkëkohës Festivali i 11-t...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Dashnor Diko

Kasem Hallulli

Guri Rrokaj

David Tukiçi

Arif Vladi

Ismet Bogujevci

Chika

Hidaver Osmani

Nazmi Belica

Agim Poshka

Tags: Bashkim Alibali


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet