Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bashkim Alibali - Lule Delja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Tek po prisja vajzen time
mbreme ne takim
vendi nuk po me zinte
prisja pa durim
Vajza sdi pse po vononte
ndofta nuk do vije
Mora pyeta lule delen
ajo mund ta dije
Ja keputa lule deles
fletet nje nga nje
desha te dija vajza ime
valle a do me vish
desha te dija vajza ime
ndoshta as me do
lule delja pyeti fletet
fletet me thane jo
Vajza erdhi sic e prisja
flutur lozonjare
lulet sthenkan te verteten
qenkan genjeshtare
Vajza sfoli asnje fjalre
folen syte e saj
une sec vertisja lulen
si i zene ne faj


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani

Bashkim Alibali - Lule Delja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lule Delja".
3. Video është e këngës "Lule Delja", por nuk këndohet nga Bashkim Alibali.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bashkim Alibali:


Komente 0