A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bashkim Pacuku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Dibër 
BIOGRAFIA: Bashkim Pacuku është një këngëtar i njohur. Bashkim Paçuku was born of Albanian parents in Dibër (Debar-former Yugoslav Republic of Macedonia), and graduated from the Faculty of Music Art from the University of Skopje/Shkup. He had two study tours: at La Scala of Milan (Italy), the famous Center for Perfection of Lyrical Artists, and in the Tirana (Albania) Theater of Opera and Ballet. His professional experience includes the formation and leadership of the Professional Choir of Radio/Tele...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Alush Hamiti

Qendrim Lutfiu

Dj Suat

Tefik Islami

Foli

Hidaver Osmani

Ylker Baliu

Ardit Bexheti

Miki

Aziz Dervishi


Tags: Bashkim Pacuku, Tenor, Opera

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019