Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bashkim Paçuku - Te Rrënza E Malit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


// Te rrënza e malit o,
Doli syri djalit o
Doli syri djalit o,
Hijeshi i dha malit o //
// Djali fortë buzëqeshi
Vajza u skuq në fytyrë
U nisën nga kroni
Si dy xhevahirë //

// Hijeshi i dha malit o
Hijeshi i dha fushës o
Dolën në mes t'livadhit o
Doli syri i Rrushës o //
// Djali fort buzëqeshi
Vajza u skuq në fytyrë
U nisën nga kroni
Si dy xhevahirë //


Ky tekst u dërgua nga  GreenEye66

Bashkim Paçuku - Te Rrënza E Malit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Rrënza E Malit".
3. Video është e këngës "Te Rrënza E Malit", por nuk këndohet nga Bashkim Paçuku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bashkim Paçuku:


Komente 0