Më mbaj mend (për 1 muaj)

Basstarap - Me Ty  (Feat. Arben Bytyqi)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Arben Bytyqi

13/11/2011

2011-11-13T20:45:26+00:00Arben bytyqi:
Reef.2X
Me ty do te jemm dhe per ty dot kendoj
DItet me te mira me ty ti jetoj ni dhurat e shejt do te jesh per muu dijje sat jem gjall veq ty do te duuu

BlinnG1t.
Ni sy e qeli n'sabah, e njo e msheli n'mramje
Me 2 e kqyri diten , po e shoh une veq ni pamje
Mu e ty t'Dashurun , dej ne skajin e dynjas
Vetma zemren ty sa tdon , po e di qe nuk ka mas
t'Pata thon me dit t'par , skom me pas jet pa ty
I njejti sen po vazhdon , edhe pse vjet i bonem 2
Veq zoti nalt e din , qa permban zemra jem
Krejt yjet nalt e din , qe dashnia aty m'flen
E ti prit edhe najdit , vazhdo hec n Hap veq me kohen
Se zemrat tona shpirt , edhe najdit dot bashkoheen
Po du met pas afer , per krejt jeten qe e boj
Du me ta deshmu zemer , qe un ty t'meritoj
Me ty jom i sinqert , un me ty jam i plot
Po me ty jom i drejt , veq per ty um dalin lot
Ni zot i madh osht nalt , e din qe sosht dashni e kot
Me ty gjithmon me ty , deri sa t'iki nga kjo bot

Arben Reef.2x
Me ty do te jemm dhe per ty dot kendoj
DItet me te mira me ty ti jetojj ni dhurat e shejt do te jesh per muu dijje sat jem gjall veq ty do te duuu

Zero'B.

E di qe boj gabime , shum her ty t'lash tu kajt
Po besom qe jom pishman , ktoo lot spo muj mi majt Spo muj me bo ni dit , pa ni merzi per ty
A e din qe kom nevoj ,qdo minut met pa me sy Jeta jem o per ty , pllum veq per ty jetoj
E ti rri afer meje , se pa ty un zdi qa boj Po ajt se bohet mir , shpresa une i jap vetit
Shpesh her shoh ondrra , un me ty rreth bregdetit. Jom i lumtur me ty , kto le ta din kejt bota
Zemra jote o e jemja , zemra jeme o e jotja So me randsi gjepi , qa o me randsi knaqsia
Kur e ki njerin qe e don , me to t'heket merzia .Jeten tem e jap per ty ,ti jetoo per MU
Nuk di me ta pershkru , ondrra jem ty sa tdu
komet qendru afer edhe nditet met veshtira s'tlargona kurr prej teje se ti je ma e mira

Reef.4x
Me ty do te jemm dhe per ty dot kendoj
DItet me te mira me ty ti jetoj ni dhurat e shejt do te jesh per muu dijje sat jem gjall veq ty do te duuu


Ky tekst u dërgua nga Gennita
Më Shumë Këngë Nga Basstarap:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet