A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Beatles

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Beatles është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. The Beatles ka qenë një grup muzike angleze nga Liverpuli. Grupi është një nga grupet më të suksesshëm dhe që ka ndikuar më tepër në shekullin XX me rreth 1,3 miliardë CD të shitur. Koha e veprimtarisë së tyre kanë qenë vitet 1960; 1970 kur grupi u nda. The Beatles u ndikuan nga pararendësit The Quarry Men (1957), Johnny And The Moondogs (1959) dhe The Silver Beatles (1960). Nën emrin „Beat Brothers“ – propozuar nga producenti Bert Kaempfert – fi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Queen

Doors

Europe

Calling

One Direction

O-Town

Nickelback

Us5

Black Eyed Peas

La Quinta Estacion


Tags: Beatles, The Beatles

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019