Më mbaj mend (për 1 muaj)

Beka - E Ke Kete Emer Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


E bukur e bukur je me viset qe i ke
E madhe dhe e larte e kthjellet je
Ujin qe e ke te ftohte, mali qe e bie
Lugjet i ke ar, e ar i ke pyet
KOSOVE te thirrin, te shejt e ke emrin
Njerzit qe i ke, Zoti ty ta dha bekimin
Kush te plagosi, s'ta ka ditur cmimin ty
Populli te mbrojti, se te kane si dy sy
Ne zemrat tona je, dhe te kemi zemer
KOSOVE te thirrin, dhe ti e ke at' emer

Oj KOSOVE sa e bukur je
Ty te kam jete, e ty te kam fe
Per ty jetoj dhe kam jetuar
Ti je enderr qe kam enderruar.(2x)

Rinia jone jane lulet e tua
Si pranvera e bukur, oh sa shume te dua
Me gezim tash femija ne loje luan
I qete flen, se dora jote e ruan
Jetojne njerzit me vullnet e me zell punojne
Me djerse te madhe jeten e tyre ta ndertojne
Ta kthejne jeten perseri, e te gezojn
Me gjith zemer, e me dy duart, te urojne.

Ty te kane jete, ty te kane ma t'madhen drite
Ty te kemi uje, buke, te kemi drite
Ne zemra tona je, dhe te kemi zemer
KOSOVE te thirrin, dhe ti e ke at'emer.

Oj KOSOVE sa e bukur je
Ty te kam jete, e ty te kam fe
Per ty jetoj dh kam jetuar
Ti je enderr qe kam enderruar.(2x)
Mc Beka
Publikimi: 08/04/2012


Beka - E Ke Kete Emer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Ke Kete Emer".
3. Video është e këngës "E Ke Kete Emer", por nuk këndohet nga Beka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mc Beka:


Komente 0