Më mbaj mend (për 1 muaj)

Benjamin Krasniqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  478
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 32 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Benjamin Krasniqi është një poet. Ka diplomuar në Universitetin e Prishtinës "Hasan Prishtina" Fakulteti i Filologjisë, Departamenti Gjuhë Shqipe. Fitues i vendit të II-të në Festivalin Letrar për të Rinj "Tirana 2018", me poezin "A ke guxim". Po ashtu vendi i III-të në Festivalin Letrar për të Rinj "Tirana 2019", me poezin "Kujtime në gurë. Në vitin 2020 është shpërblyer me vendin e I-rë në Festivalin Letrar për të Rinj "Tirana Gate 2020" me poezin "Dashuri në kohë COVID-i"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

2 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Kartolina (9)

4
3
4
2
3
2
3
3
4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Autorë Të Ngjashëm:

Haziz Ahmeti

Gentinikqi

Besnik Jaha

Albi Lushi

Gajur Pajaziti

Dionis Xhafa

Kreshnik Ibrahimi

Sotiraq Naci

Mehmet Disha

Orhan Dauti

Tags: Benjamin Krasniqi


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet