Më mbaj mend (për 1 muaj)Tema: Poezi Dashurie

Je Ti

Në kokë, mendimi i vetëm
Je ti
Në sy, pamja e vetme
Je ti
Në gjumë, ëndërra e vetme
Je ti
Në faqe, loti i vetëm
Je ti
Në qeshje, gëzimi i vetëm
Je ti
Në pikëllim, ngushëllimi i vetëm
Je ti
Në dimër, ngrohtësia e vetme
Je ti
Në verë, freskia e vetme
Je ti
Në probleme, qetësia e vetme
Je ti
Në vaj, pajtimi i vetëm
Je ti
Në jetë, dashuria e vetme
Je ti
Në çdo gjë që e kam në jetë
Gjithçka dhe çdo kund
Je dhe mbetesh
veç ti.

4. X .2013

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  31
2

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYKomente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet