A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Je Ti

Në kokë, mendimi i vetëm
Je ti
Në sy, pamja e vetme
Je ti
Në gjumë, ëndërra e vetme
Je ti
Në faqe, loti i vetëm
Je ti
Në qeshje, gëzimi i vetëm
Je ti
Në pikëllim, ngushëllimi i vetëm
Je ti
Në dimër, ngrohtësia e vetme
Je ti
Në verë, freskia e vetme
Je ti
Në probleme, qetësia e vetme
Je ti
Në vaj, pajtimi i vetëm
Je ti
Në jetë, dashuria e vetme
Je ti
Në çdo gjë që e kam në jetë
Gjithçka dhe çdo kund
Je dhe mbetesh
veç ti.

4. X .2013

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  31

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019