Më mbaj mend (për 1 muaj)

Me Ty

Me ty frika u shndërrua në guxim,
Për të vepruar dhe dashuruar
Guximi në emocion dhe dëshirë,
Për të të mbajtur ty në përqafim.
Ta shpreha shpirtin përmes vargjeve poetike
Nuk te pash por te imagjinova
Me hyre ne zemer pa trokitur
Me erdhe freski per zemrën pa pritur,
Të thash të dua, nuk u shkuqa
Dhe nuk e mohova
Të shkruaj me ty nuk me lodhën gishtrinjët
Me ty shkrova fjalet qe nuk i tha kurre goja
Me preku mua çdo fjale e jotja,
Shkronje per shkronje
Fjalë për fjalë ndienja me ty si asnjëherë më parë.
Nëpër këto vargje, të them se vetëm ty të dua,
Dhe vetëm me ty dua ta kaloj tërë jerën.

- Poezi nga Benjamin KrasniqiZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Komente 0