A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ëndërronim

Ëndërronim bashkimin tonë,
Por u ndam.
Ëndërronim lumturinë,
Por tani po vuajm.
Ëndërronim buzëqeshjen në fytyrat tona,
Por kemi fituar vetëm pikëllim.
Ëndërronim shkëlqim në sytë tonë,
Por tani kemi vetëm lot.
Ëndërronim një darsëm të madhe,
Por kemi fituar vetëm dhembje.
Ëndërronim që ta veshësh vellon e bardh,
Por tani ke veshur fustanin e zi.

04. I . 2016

- poem written by Benjamin Krasniqi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  14

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019