Benjamin Krasniqi Poezi
Benjamin Krasniqi

Përqafimi

Sa i frikshëm përqafimi i fundit, sikur është fundi i botës.
E di se nuk është i fundit sepse prap do të takohemi.
Nga malli që kam për ty, më duket se nuk do te takohemi më kurrë.
Fjala "mirupafshim", edhe pse është një përshendetje e bukur dhe urat, mua më duket trishtim dhe mallkim.
E di se do të takohemi prap, por nuk dua që të largohesh aspak.
Vetëm pasi ta kthej shpinën më kaplon malli.
E di që edhe ty edhe pse nuk e thua shpesh.

18. VII .2017

- Poezi nga Benjamin Krasniqi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0