Më mbaj mend (për 1 muaj)

Të Ia Lë Kohës?

A të flas me ty?
Kam mllef dhe nuk mund ta mbaj brenda.
A ta themë në fytyrë?
Jo sepse kjo me dhembë edhe më tepër.
A të heshtë?
Nuk mundem, sepse zemra po fol.
Si t'ia bëj?
Përgjigje nuk kam.
T'ia lë kohës që ajo t'i sqaron të gjitha?
Ndoshta edhe kohës i duhet pakëz kohë,
Ti mbyll edhe ajo plagët e veta.

31. VIII .2017

- Poezi nga Benjamin KrasniqiZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente 0