A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mall Nëpër Vargje

Sa kohë nuk jemi taku
Malli ka mbështjell çdo gjë
Vargjet janë mbushur me mall
E mallin po e shprehu në vargje
Dikur ishe muza e vargjeve
Tani veç kujtim në vargje.
Mall në vargje
Vargje mbushur plotë mall
Duke pritur të lind dielli
Hëna noton plotë mall
E unë veç nga largë i shikoj
Duke jetuar me atë mall
Që pllakos mbi mua.
Mallin për ty e skalita në vargje
Vargjet i skalit me mallin për ty

- poezi nga Benjamin Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019