Benjamin Krasniqi Poezi
Benjamin Krasniqi

Nuk Prite

Nuk të tregova se po vija
sepse doja të të befasoja
Të hyja ngadalë në shtëpi
T'i mbyllja sytë me duar
si dikur në adoleshencë
t'i dhuroja trëndalifat e kuq
dhe zinxhirin me zemër ta vendosja në qafën e bukur
pastaj në ball të të puthja.
Unë u ktheva, por derën mbyllur e gjeta.
Dikush tjetër ishte aty
Nuk më prite

- Poezi nga Benjamin Krasniqi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0