Më mbaj mend (për 1 muaj)

Beqir Telaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  139
  • Vendlindja:
  • Banjë (Malishevë) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Slloveni 
BIOGRAFIA: Beqir Telaku është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore folklorike. Këndon kryesisht këngën e mirëfilltë popullore. Hapat e parë i merr në Ansamblin "Besa", të fshatit ku ishte lindur. Ka realizuar dy bashkëpunime, një me Flora Gashin dhe tjetrin me Afërdita Demakun, të ciës këngë do ja realizojnë dhe klipin. Beqiri jeton dhe vepron në Celje të Sllovenisë. Në vitin 2011, Beqir Telaku publikon albumin "Shamija Po Sillet". Më datë 27 Korrik 2012, Beqir Telaku publikon videoklipin "100 Vjet Flamur". Në viti...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentKenge Dasmash Live 2015 (2015)

★★★★★

Shamija Po Sillet (2011)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Sedat Rama

Armend Shala

Ismet Bogujevci

Alba G

Kadan Duraj

ZeeroMan

N.A.G

Valon Rama

Alidema

Dj Blunt

Tags: Beqir Telaku, Beqa


Komente mbi këtë artist