Beqir Telaku
Beqir Telaku
Beqir Telaku
  • Vendlindja:
  • Banjë (Malishevë) Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Slloveni Slloveni
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Beqir Telaku është këngëtar i njohur. Këndon kryesisht këngën e mirëfilltë popullore. Hapat e parë i merr në Ansamblin "Besa", të fshatit ku ishte lindur. Ka realizuar dy bashkëpunime, një me Flora Gashin dhe tjetrin me Afërdita Demakun, të ciës këngë do ja realizojnë dhe klipin. Beqiri jeton dhe vepron në Celje të Sllovenisë.

Në vitin 2011, Beqir Telaku publikon albumin "Shamija Po Sillet".

Më datë 27 Korrik 2012, Beqir Telaku publikon videoklipin "100 Vjet Flamur".

Në vitin 2015, Beqir Telaku publikon albumin "Kenge Dasmash Live 2015".

Më datë 11 Korrik 2016, Beqir Telaku publikon videoklipin "Ka Mbaru".

Më datë 27 Gusht 2016, Beqir Telaku publikon videoklipin "Deshmorit Ibrahim Mazrekut".

Më datë 7 Korrik 2017, Beqir Telaku publikon videoklipin "Dhendri Dhe Nusja".

Më datë 9 Tetor 2019, Beqir Telaku publikon videoklipin "Ktu Gjithmonë Do Të Jet Shqipni". Muzika e këngës u punua nga Hysni Klinaku, teksti u shkrua nga Faruk Tasholli, ndërsa për orkestrimin u kujdes Hysni Klinaku. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Lena2428 Lena2428   arsimdiber arsimdiber  Komente 0