A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bertolt Brecht

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
(1898-1956)  
  • Emri i Vërtetë:
  • Eugen Berthold Friedrich Brecht
  • Vendlindja:
  • Augsburg 
BIOGRAFIA: Bertolt Brecht është një shkrimtar i huaj. Eugen Berthold Friedrich "Bertolt" Brecht was a German poet, playwright, and theatre director of the 20th century. He made contributions to dramaturgy and theatrical production, the latter through the tours undertaken by the Berliner Ensemble – the post-war theatre company operated by Brecht and his wife, long-time collaborator and actress Helene Weigel. According to Stephen Parker, who reviewed Brecht's writings and unpublished medical records, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Heinrich Heine

Hermann Hesse

Johann Wolfgang Von Goethe

Mark Strand

Luke Morgan

Gérard de Nerval

Rudyard Kipling

Oktavio Paz

Alain Borne

T. S. Eliot


Tags: Bertolt Brecht

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019