Bes Kallaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  353
  • Emri i Vërtetë:
  • Besart Kallaku
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Bes Kallaku është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Më shumë se me emrin e vërtetë e njohin si Gjini i “Portokallisë”. Besart Kallaku, sot është ndër aktorët më të dashur të “Portokallisë” dhe jo vetëm për stafin, i cili duket se nuk bën dot pa të, por edhe për gjithë audiencën që e ndjek këtë show. Mjaft popullor për personazhet dhe batutat që përdor, ai ka krijuar një profil interesant, për të cilin publiku e duartroket, por edhe kritika e vlerëson. Nëse keni qeshur dhe jeni argëtuar me personaz...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

Bashkëshorti i

Xhensila Myrtezaj

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Seldi Qalliu

Kastro Zizo

Elgit Doda

Ermal Mamaqi

Flori Mumajesi

Alban Skënderaj

Ermal Meta

Shpat Kasapi

Adrian Gaxha

Big Basta


Tags: Bes Kallaku, Gjini, Portokalli, Portokallia, Besart Kallaku

Bes Kallaku në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë