TEKSTESHQIP

Besiana Kertusha
Hap Zemren
Lyrics

a njeh ti kte zemren time
aje munduar qe ta kuptosh
dhe kur rreh fort zgjon kujtime
hap zemren tende ta pranosh

a njeh ti kte boten time
kur dashuroj behem lot
jo nuk jan kot vec premtime
esht ndjenja ime qe kam sot

refreni
te dua sa nuk gjej fjal
ta shpreh me mir nuk di
po kur dielli perendon si drit me behesh ti
kur te shoh te buzeqeshur
lumturi nuk ndjej
ka edhe dit qe un jam vetem ty askund ste gjej


dhe cdo gje tjeter vec shpirtit tim do e paguja me cdo cmim
kur jemi afer un dhe ti kur jemi afer un dhe ti me largohet cdo trishtim

a njeh ti kte boten time kur dashuroj behem lot dhe nuk jan kot
vec premtime esht ndjenja ime qe kam sot

te dua sa nuk gjej fjal ta shpreh me mir nuk di
kur te shoh te buqeshur lumturi
nuk ndjenj ka edhe dit qe un jam vetem ty askund ste gjej
por kur dielli pernedon si drit me behesh ti 4x

DËRGOI: