Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besim Bunjaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 47 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Besim Bunjaku është një autor këngësh dhe këngëtar i njohur. Besim Bunjaku është një kantautor nga Prishtina. Jeton në Prishtinë dhe ka mbaruar studimet në Fakultetin e Kulturës Fizike dhe Sportit në Prishtinë. Është vëllai i kompozitorit të njohur Arsim Bunjaku. Ka kompozuar disa këngë për emra mjaft të njohur të muzikës siçjanë: Shkurte Fejza, Ilirët, Labi, Teuta Selimi, Shkenda Dubova etj. Më datë 11 Tetor 2012, Besim Bunjaku publikon videoklipin "Shqiperi"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Albatros Rexhaj

Ilir Bajri

Gent Demaliaj

Sokol Marsi

Muharrem Xhediku

Marjan Filipovski (MAKI)

Jeton Rahmani

Klodi Shehu

Alfred Capaliku

Besar Likaj

Tags: Besim Bunjaku, Bica


Komente mbi këtë artist