Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besjan Gashi - Fjala E Fundit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fjala E Fundit" kënduar nga Besjan Gashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Uragani - Fjala E Fundit

Kalun Do Vjet e Un u Dashurova n'Ty
Kohen Ma t'Mir Zemer e Kalova Veq Me Ty
e Tash Qe Sa Zemer Une s'Jom Ka t'Shoh Me Sy
e Tash Pe La Se Gabimin Kurr s'Ta Fali Ty.
UraGanni :

Kalun Do Vjet e Un Hala Po Jetoj Vet
m'The Kem Dashni t'Vertet Po Ti Um Paske Rrejt
Besom Une t'Kom Desht Per Qata Se Kom Leht
Ani Be Kthema Shpinen Se Une Se Kom dert.
Ti e Din Qe Vazhdoj, Vazhdoj e Mbijetoj
Veq Ni Sen Po t'Kallzoj Tradhtin Kurr s'ta Harroj
s't'Harroj e Kurr s'Ta Fali
e Tash Foton Pe Kalli
Nese Naiher t'Merr Malli
Jo s'Jom Une Ai Djali
Qitu Po Shkruj n;Fletore
Dikur Bashk Dor Per Dore
Tash Shkove m'harrove
e Zemren Ti Ma More
Ti e Din Jom Rrit Me Hjeka
Si Me Kon i Mshelun n'Hekra
Dashni Veq Te Ti Gjeta
e Ti Si Ajo Tjetra...

Haki Halimi - Fjala E Fundit

Fjala e fundit eshte Lamtumire
pres te me thuash,te fundit deshire
tani çdo mbremje,ty do te ngroh
ti nuk do te mbetesh e vetme

Eshte e fundit, Lamtumire
jo ti s'mund te jesh e imja
ti s'dite JO te dashurosh
nuk do te mbetesh me puthja ime
nuk do te kesh me ledhatime
nga jeta ime te lutem shko

Mos me veshtro,mos me kerko
mbylli pra syte,e ti me harro
mos me veshtro,e heshtur mos me kerko
te falur te lutem shko,te lutem me harrro

S'mesove te duash,prandaj do te vuash
se zemren s'e kishe ti vetem per mua
tani çdo mbremje.ty s'do te ngroh
ti do te mbetesh e vetme

Eshte e fundit Lamtumire
jo ti s'mund te jesh e imja
ti s'dite JO,te dashurosh
nuk do te kesh me puthja ime
nuk do te kesh me ledhatime
nga jeta ime te lutem shko

Mos me veshtro,mos me kerko
mbylli pra syte dhe ti me harro
mos me veshtro,e heshtur mos me kerko
te falur te lutem shko,tel lutem me harro

Andi Xhakola - Fjala E Fundit

Sa shpejt po largohesh
Cfare do mbahen mend
Fjale qe peshohen
Do te mbeten pa u thene
Ti e ke vendosur
Tani e besoj
Une e besoj
Po nuk e pranoj

Ti je ajo
Je vetem ti
Ti imazhi I pare ne cdo zgjim
Ti je ajo
Je ajo
Fjala ime e fundit "Lamtumire"
Duart mi shtrengo
Edhe nje moment

Tek ajo dritare
Hapat I ndaloj
E me sy mbyllur
Imagjinoj
Dua te te prek
Te jem me ty
Edhe njehere
A mundem dhe njehere

Ti je ajo
Je vetem ti
Ti imazhi I pare ne cdo zgjim
Ti je ajo
Je ajo
Fjala ime e fundit "Lamtumire"
Duart mi shtrengo
Edhe nje moment
Zemren do degjoj
Edhe nese gaboj
Ti pjesen me te bukur le tek une
Jo nuk do ndaloj
Se te ndiej Une ty
Kaq shume
Une te kerkoj
Ti pjesen me te bukur le tek Une
Nuk do ndaloj
Nuk do ndaloj

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 01/12/2010Më Shumë Këngë Nga Besjan Gashi:


Komente mbi këtë këngëBesjan Gashi - Fjala E Fundit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fjala E Fundit".
3. Video është e këngës "Fjala E Fundit", por nuk këndohet nga Besjan Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.