Besnik Dragaj
Besnik Dragaj

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • KlinëBiografia

BIOGRAFIA: Besnik Dragaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe tallava. Besnik Dragaj u lind ne Kline ne nje familje muzikantesh ku babai i Besnikut Milazim Dragaj ishte nismetar per rrugetimin e ti ne muzike ku vete prindi i Besnikut ishte kengetar dhe violinist i shquar. Besniku shkollen fillore e perfundoj ne Kline duke u qasur shume i ri ne muzike aje shkollimin e mesem e perfundoj ne Prizeren ne shkollen e mesme te muzikes Lorenc Antoni ne drejtimin e solo-kendimit. Pastaj vazhdoj me studimet ne universitetin...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 0