Besnik Peqani
Besnik Peqani
Besnik Peqani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Besnik Peqani është këngëtar i njohur. Femijeria e tij ka qene e shoqeruar nga suksese dhe eshte shperlyer me cmime ne konkurse te kenges per femije. Merr pjese ne Top Fest 9 per te treguar vlerat e tij dhe per te qene me prane auditorit shqiptar.

Në Dhjetor 2008, Besnik Peqani merr pjesë në Ylberi 2008 me këngën "Niki".

Në vitin 2009, Besnik Peqani merr pjesë në Ylberi 2009 me këngën "Aheng Në Oborrin Tim".

Më datë 3 Maj 2012, Besnik Peqani publikon videoklipin "Shikimi I Saj". Me këtë këngë, Besnik Peqani merr pjesë në Top Fest 9 në vitin 2012.

Në Maj 2012, Besnik Peqani merr pjesë në Çelësi Muzikor 6 me këngën "Ik".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 3