Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besnik Qaka

Besnik Qaka
  • Ditëlindja:
  • 2 Dhjetor
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  41
Këndon kryesisht: pop

Besnik Qaka është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Në Maj 2008, Etno Engjujt merr pjesë në VFM 2008 me këngën "All Night", në bashkëpunim me Lyrical Son, KAOS & Besnik Qaka.

Më datë 30 Qershor 2011, Capital T publikojnë videoklipin "Veç Asaj", në bashkëpunim me Besnik Qaka. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Capital T marrin pjesë në VFM 2012 në vitin 2012.

Më datë 28 Shkurt 2013, RTV21 Stars publikon videoklipin "Vendi Im".

Më datë 13 Korrik 2016, Baby G publikon videoklipin "Eja", në bashkëpunim me Besnik Qaka.

Më datë 28 Shtator 2018, Eni Koçi publikon videoklipin "Zemer", në bashkëpunim me Besnik Qaka. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment.

Më datë 9 Dhjetor 2020, Big Papi publikon videoklipin "Panamera", në bashkëpunim me Besnik Qakën. Teksti i këngës u shkrua nga Ghulo & Tenka (Big Papi). Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 28 Maj 2021, Nico & Besnik Qaka publikojnë videoklipin "Last Summer". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Nurteel. Produksioni audio u realizua nga Nurteel.

Më datë 23 Qershor 2021, Besnik Qaka & Resmi Bilalli publikojnë videoklipin "Dashni". Muzika e këngës u punua nga Nurteel, ndërsa teksti u shkrua nga Nurteel & Besnik Qaka.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Anëtar i grupit

NRG Band

Daja e

ESTTO

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente 0