A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Besnik Shateli - Eja Eja


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2002

2002-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Nje Dite Maji"It's a long time that we try finding the lyrics to "Eja Eja" sung by Besnik Shateli.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Basri Maloku - Eja Eja

Nje dit ne qytet un Rruges tuj KALU
Pash ni vajz te Bukur e kam Dashuru
Nje dit ne qytet un Rruges tuj KALU
Pash ni vajz te Bukur e kam Dashuru
Eja Eja un o I thash ZemRen Time ty ta dhash
N'shikim t'par un kur t'shikova Se ne TY u Dashurova
Eja Eja un o I thash ZemRen Time ty ta dhash
N'shikim t'par un kur t'shikova Se ne TY u Dashurova
Me at Bukiri ti me ke Trullu
Me beso moj Vajz sdi ka kesh tuj shku
Me at Bukiri ti me ke Trullu
Me beso moj Vajz sdi ka kesh tuj shku
Eja Eja un o I thash ZemRen Time ty ta dhash
N'shikim t'par un kur t'shikova Se ne TY u Dashurova
Eja Eja un o I thash ZemRen Time ty ta dhash
N'shikim t'par un kur t'shikova Se ne TY u Dashurova
Me Buzqeshjet tua n'Zemer mke LENDU
Ti me ata SY mu kur mke shiqu
Me Buzqeshjet tua n'Zemer mke LENDU
Ti me ata SY mu kur mke shiqu
Eja Eja un o I thash ZemRen Time ty ta dhash
N'shikim t'par un kur t'shikova Se ne TY u Dashurova
Eja Eja un o I thash ZemRen Time ty ta dhash
N'shikim t'par un kur t'shikova Se ne TY u Dashurova

Bekim Selami - Eja Eja

Ku je ti moj qe spo'm dukesh
Qe sa dit qe ste kam pa
A e din se'n zemren time
Ke ngjall prush e zjarr
Te kam prit me te takuar
Por ti afer sdon tme kesh
Po te them mendohu mire
Se pishman neser do te jesh

REF 2x:
Eja eja mos largo
se du afer ti tme kesh
Mos me ben gjithmon te vuaj
Por me be te rri tu qesh

A e din sa trandofila
Ti fala ty cdo her
Kush esht ai qe don tna ndaj
Kurr mos paft me sy pranver
Ksaj i thon zemer katile
Kur dy te ri don me i nda
Edhe njeher po te bej be
Mos me ler keshtu te qaj

Ref 2x:
Eja eja mos largo
Se du afer ti tme kesh
Mos me ben gjithmon te vuaj
Por me be te rri tu qesh

Butrint Imeri - Eja Eja

Nuk muj me dal prej vetes
un jam qiky qe jam
njejte kam me kan dhe neser
ma mire ti e pranon

Ti po m'don, ti po m'don, eja, eja, eja
po hala s'po kupton, eja, eja, eja
Un e di prej teje un nuk shoh tjeter
du me dit me ty a kam shanca neser
Eja eja, eja eja, une nuk du tjeter
eja eja, eja eja a kam shanca neser

REF.:
Oh na na na hajde ti me mu
un jom bo per ty e ti je bo per mu mu mu
Oh na na na hajde ti me mu
un jom bo per ty e ti je bo per mu

Pas teje nuk ka tjeter
kurrkush nuk e kupton
ti sdo kurgjo prej meje
zemren ki me ma dhon

Ti po m'don, ti po m'don, eja, eja, eja
po hala s'po kupton, eja, eja, eja
Un e di prej teje un nuk shoh tjeter
du me dit me ty a kam shanca neser
Eja eja, eja eja, un nuk du tjeter
eja eja, eja eja a kam shanca neser

REF.:
Oh na na na hajde ti me mu
un jam bo per ty e ti je bo per mu mu mu
Oh na na na hajde ti me mu
un jam bo per ty e ti je bo per mu mu mu

Hajde afer, hajde prekëm
ty jam tu menu
nuk di pse po pret mo
hajde ti me mu... (ajaja)
Pse ton kohen dit e nat
un ty jam tu menu
nuk di pse po pret mo
hajde ti me mu... (ajaja)

REF.:
Oh na na na hajde ti me mu
un jam bo per ty e ti je bo per mu mu mu
Oh na na na hajde ti me mu
un jam bo per ty e ti je bo per mu mu mu
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019