A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Bessi - Kontrollin


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/11/2011

2011-11-07T19:31:33

Song from the album:

"Funeber"


Ref(2)(BESSI)
Shpesh here e humi VETDIJEN them se e teproj/
Kur ne cmenduri njerzit po i coj/
Bota vazhdon e sillet une ne kome qendroj/
Rruges teme deri sa nen dhe te shkoj/

Vers 1 (BESSI)
Boni gati per rrep te rond/Boni gati per rrep te gjone/
Boni gati coni nkome/Boni gati per mission/
Se si ce ka zokon ky djale shpesh her ndryshn ftyr/
Bohet nkry i cmenum illuminatin sheh ne pasqyre/
Eshte pakti i blem i shkrum kush do maj pasoje/
Eshte pakti mush me dhune te thahet fjala ngoje/
2 Tyma karikoj djemve jau percoj/
Dor ndor doren zmer per tgjithe ata qe meritojne/
Shpesh po nina keq se kurvat na rrethojne/
Shume her spo pi konjak se djali jem nqell shkoj/
Krimineli ma boy legjanda vazhdon te Mes/
Edmond a.k.a krimineli pa prapashtese/
Ha self made soldier/
When i had the change i told yaaa/
Look your self man your the beast/
Flavur rapper on top of the list/

Ref(2)(BESSI)
Shpesh here e humi kontrollin them se e teproj/
Kur ne cmenduri njerzit po i coj/
Bota vazhdon e sillet une ne kome qendroj/
Rruges teme deri sa nen dhe te shkoj/

Vers 2 (BESSI)
Se Fama Ta shkaterron jeten/ fjalet vin ne vesh/
I nigjoj i kthejll edhe pse nftyre rri tu qesh/
Se fama eshte per te gjithe po jo per mu/
Gjithshka buron me shpirt e shpirti sdon me u pagu/
Une prap rri i njejte ku kam qene jom/
Ne te njeten lagje verdalle tu ec nkome/
Ne te njejtin cep ku kam nis me pi bar/
Ne tnjejtin ven ku me nacut Jena bashke/
Shtrigat e flliqme qe ma para sme shihshin me sy/
Sot kthehen a bon me nejt me ty/
Hiqmu kurv ca PO zhy kart/
Burri qe eshte burre Ntru e ka te qarte/
Se Vec I femen njete per mu ka qit gjak/
vec per nje femer kam dashni e jeten jap/
Per tjert ska met gjo vec Me bo I cop rruge/
Si tmaroj rruga pershendetu se rika seshte mo çute/

Ref(4)(BESSI)
Shpesh here e humi kontrollin them se e teproj/
Kur ne cmenduri njerzit po i coj/
Bota vazhdon e sillet une ne kome qendroj/
Rruges teme deri sa nen dhe te shkoj/


Lyrics submited by  DeNo1
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019