A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Bessi - Nuk Kena Faj  (Feat. Doda)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/11/2011

2011-11-07T18:19:26

Song from the album:

"Funeber"


Vers 1 (BESSI)
Nuk kam arsye per me bo rrepin e lehte/(What)
Se burri qe eshte burre e bon rrepin e vertet/
100% realitet gjakun ntrup me ta prek/
Me ti thy krejt ndjenjat qe nzemer tkane met/
Me vite po sillem me rrepin po rritem perdite ma shume/
Secilen her ndryshoj ritem po ngjitem qaq sa du/
Qaq sa mdun/Shqiptarte po perflaken/
Se ky djali ja ka qi nonen ja ka kall daten/
Thell ne zemer nis stresi knej ka sillet bessi/
Anemane po prishen fytyrat perballe kti testi/
Normal shperthen si bombe aftesite e mija lejne nome/
Kudo po nihem deri kur dita t'agon/
Flake permes qytetit/ nacut bashke me vedi/
Tymosin mrena makines provokojne pa maase si shtaze shtetin/
Scarface problem ne terren/ka po shkojne po lejne shenje/
Mother fucker's put you hands up cuz it's ower game/

Ref 1
Nuk kena aspak faj se dim me bo rrep na/
Nga jeta spo e dajme kshuqe vazhdojme ta bojme prap/
Muzike e larte e thate Underground/
Muzike e larte e thate Underground/
Ju jo se sdoni po sdini nuk kena faj/(yaaa)
Ju jo se sdoni po sdini nuk kena faj/(yaaa)
Doni te jeni In po jeni Out/
Asgje spo boni pervec se shit sound/

Vers 2 (DODA)
Jena tcmensdim me nejt vim drejtperdretj shpejt/
Kur vjen puna per rap jena realest e jo fake/
Gjith kto vite tu e njek e tu i nejt rruges tnjejt/
Sbohet llaf me ndryshue dum ket muzik me jet/
Se kena me ata qe skan lidhje me ket pun/
Po me ata qe dun i zgjidhje e ja kan nis me fut hunt/
Tu rrejt sa mund trrejn rrenat e tyne si ha un/
E kan thjesht kalimtare e nuk kan go per ju/
Ja du tmiren ksaj muzike qe na le me shpreh boten/
Ku jetojn si qenie tvogla por ne prap bojm tonen/
Me ndihmon te zmadhohem kur idet e mija jap/
Nese mire kuptohen do te thote nje tjeter hap/
Nje shkalle me lart ne ket art qe buron nga shpirti zjarrt/
Para se dicka t`thuhet akoma me pare eshte bere fakt/
Jam fut me not kti deti spretendoj mos me u lag/
Po kur te dal ne bregun tjeter do te thahem prap/...

Ref 2
Nuk kena aspak faj se dim me bo rrep na/
Nga jeta spo e dajme kshuqe vazhdojme ta bojme prap/
Muzike e larte e thate Underground/
Muzike e larte e thate Underground/
Ju jo se sdoni po sdini nuk kena faj/(yaaa)
Ju jo se sdoni po sdini nuk kena faj/(yaaa)
Doni te jeni In po jeni Out/
Asgje spo boni pervec se shit sound/


Lyrics submited by  DeNo1
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019