Më mbaj mend (për 1 muaj)


Bessi - Angazhimi Jem

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Angazhimi Jem".
3. Video është e këngës "Angazhimi Jem", por nuk këndohet nga Bessi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bessi - Angazhimi Jem  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Red Army"

Komente

Asnjë Koment

01/07/2011

2011-07-01T21:19:39+00:00(Intro)
Yea.. apo don me mprish pune mu....

S*1
1 pytje ja boj vetes kur filloj me bo ket sen/
Asi pergjigje nuk vjen/ a thu ky mut nuk vlen?/Kom
1 dileme 2 menime qe vetshkaterrohen/
Njona thote sbohet tjetra thote te vazhdohet/Kuç
Sa pidhnone futen ne loje pa pas lidhje me rrepin/
Shtojne kongen ne seri se kane dikah ti ngrohe xhepin/
Baba jem me para sme ha kari per jeten/
Po per cfare me flet mu per jeten mor ta qifsha kuleten/
Me ke kom bashkpunim une tjap bese/
E kena rrepin me cfry e npare te rrepit slome shprese/
Jeta eshte 1 e shenja nte kollaj slihet/
Per ket po punojme kur tkaloj fshesa mos te fshihet/
Plot pune i bona e tjert po dalin para meje/
Sme veni prej inatit triumfi per mu pse sjep leje/
Mduket se triumfi eshte fundi i karrieres/
Thyp vetja ne qef e ne ftyre te vjen perplasja deres/
Kot sthone jeta eshte kurve ne sekond te pret ne bese/
Tgjithe lodhen dite nate per mbijetese/
Ske ca bo tjeter vec punes e lutjes drejt zotit/
Te gjallve i ka ra me ec anash rruges se mortit/

Ref "2
Po munohesh me me prish pune po punet smi prish dot/
Munohesh me gjet lidhje po lidhjet te dalin bllof/
Ta jap i keshille prano faktin e vertete/
Rri i qete se sido qe te jete koha flet vete/

S*2
Neper kablla zoni im po vijon/
Potence nga mixeri cdo gje per rruge po shkon/
Kur fjale te reja nigjohen vin per prezantime/
Ritmi i qarte si ora mrapsh e nje mine/
Hajde ecim hudhi syte perret/
Te Tregoj faktin se skam nevoje njerz me mbledh/
I kom ktu me mu ska nevoje me hap grila/
Me pelqen errsina per trima drita e madhe eshte per kopila/
Shpejtesia eshte e njejte diplomacia ska ndryshu/
Muzika seshte e shpejte BESSI eshte ketu/
Asgjo skom harru qellimet SCARFACE ne ven te pare/
NON STOP 24 ore rrep shqiptare/
Fjale pidhash ne qarkullim muzika e BESSI-T ka degradu/
Bojne bashke spekullim grate akoma skane ndryshu/
Pa lidhje ca them eshte e imja e me perket/
Forcat kam angazhu po skam qellim me te prek/
Rri i qete jam bir shqiptari me tradite si i pari/
E flas i fjale si djale persmari/
Kujdes se lidhjet e mija kane fuqine e madhe/
Ose me te cu nalt ose me hudh bash ne hale/

Ref "2
Po munohesh me me prish pune po punet smi prish dot/
Munohesh me gjet lidhje po lidhjet te dalin bllof/
Ta jap i keshille prano faktin e vertete/
Rri i qete se sido qe te jete koha flet vete/

(Outro)
Yea.. une spo them mo asigjo laci/ thjesht po ja le kohes te flasi vete....


Më Shumë Këngë Nga Bessi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet