Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bexhet Jagodini - Dy Te Mirat Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Dy te mirat poe flejne vetun
Po shkon djali ja u rreh penxheren
Motra e vogel ja qel deren
Ja cel deren tuj gjimue
Hajde sherr pse je vonue
Hin permrena sherr ma shpejt
T’ kem thirre sonte me me hjek keq
S’kem shtru shume vec tre dysheke
Dy te lite e nje te leshte.
Shtyju moter ta shtim nermjet
Do tja nxjerrim shpirtin krejt
Mos ta njoh as lokja e vet
Si t’nvet nana ;ku je kane?
Thuj dy patrulla mu mka zane
Me kan rreh mkan ba nishan
Gjysmen e zemres s’ma kane lan,
Kurre nuk bah’na qysh jam kane.


Ky tekst u dërgua nga  stafi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Bexhet Jagodini - Dy Te Mirat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Te Mirat".
3. Video është e këngës "Dy Te Mirat", por nuk këndohet nga Bexhet Jagodini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bexhet Jagodini:


Komente 0