Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bexhet Jagodini - Lule Lule  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

12/02/2013

2013-02-12T09:34:44+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lule Lule" kënduar nga Bexhet Jagodini.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Bexhet Jagodini i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dafina Zeqiri - Lule Lule

[Dafina:]
You got me up all night.
me lotë n'sy une tash
po t'lutna me'u kthy prap,
ti nuk ktheh'sh m'rapsht.
You got me up all night.
You got me up all night.
me pas edhe nji rastë,
unë me ty me u kan bashkë.

[REF.:]
E lule-lule, e lule-lule,
unë për ty t'gjitha ti jap.
e ndalu pak, e ndalu pak,
se zemra ime je ti vetem.
E lule-lu, e lule-lu
E lule-lule, maca-maca
Se unë për ty, se unë për ty
Unë për ty veç ndaloj pak.
E lule-lu, e lule-lu
e lule-lule-lule-lule-lule-lu
E lule-lu, e lule-lu
e lule-lule-lule-lule-lule-lu

[Lumi:]
Po get u kon e shkrume
K'to sene s'kan t'pagume
Je munu me ik amo prap..
Ti je kthy te une
Gjeste t'pa menume
Ç'a ka ndodh dje e harrume
Sot e kalume
Deren e ki qel
Edhe krevetin me lule

[Dafina:]
E lule lule...

[Lumi:]
Prap ma ngule

[Dafina:]
E lule lulee

[Lumi:]
Prap ma ngule

[Dafina:]
Sa t'kom daaaasht

[Lumi:]
Me and my girl për jetë
All eyes on us, na s'i kqyrim tjert
Moj e bukura more
Ma e bukura ti je
K'si dashnie ka veq njëherë n'jetë.
...

[Dafina:]
E lule-lu, e lule-lu
E lule-lule, maca-maca
Se une per ty, se une per ty
Une per ty veç ndaloj pak
E lule-lu, e lule-lu
e lule-lule-lule-lule-lule-lu
E lule-lu, e lule-lu
e lule-lule-lule-lule-lule-lu

Ilia Basho - Lule Lule

Mbi nje stole me rrije ti ne nje molle
ishe e forte e qeshur me fustan te holle
plot lule me ere kishte celur dardha
me joshin faqet e tua te bardha
lule lule bukura lule lule lule lule
une rash ne lule lule lule e bukura lule
lule lule lule zemren cma kepute

ne driten e henes rritet qershia
rrije si e velur ti nga dashuria
neper tru te shkoi nje rryme baterie
kjo fytyra jote mori ngjyre qershije
lule lule e bukura lule lule lule lule
lule lule ne merak cme vure
lule lule lule e bukura lule
lule lule lule zemren cma kepute
lule lule e bukura lule lule lule ne merak cme vure
lule lule e bukura lule lule lule ne merak cme vure

e bukura lule une e rash ne lule lule lule
e bukura lule lule lule lule une rash ne lule
lule lule e bukura lule lule lule lule
zemren cma kepute lule lule e bukura lule
lule lule lule une rash ne lule

Peppa Marriti - Lule Lule

Ti Vashulliqe, çë më rri di llutu
U kam të marr, pa pal ‘ndùtu
E dhè pa palë e pa stolì
U kam të marr, për simbatì

Jatëm me mëmen, kan zëmërèn si guri
Se nëng e din se çështë amuri
Amuri është një vellë ‘ndër si
Çë të qin trutë e të bën pacì

Lule lule mac mac
Se u për tija dalë pac
Dalë pac alla fërtèta
Se zëmëra ime je ti veta
E dalë pac e dalë pac
Lule lule mac mac

Ke atò faqe, si një portohàle
Zbardhen si bora çë ndata male
Ke ata si, si një koqez sqini
Zbardhen si bora çë te Pulini

Shkova sot ka dera jote
Shkova sot e s’ishë njerì
E ish një mjègull ka dera jote
E ish një mjegull çë mu vu ndër si
Mu vu ndër si… huèrçë I qir!

Ish një vashez ndatë lloxhètë
Çë ish e qepënj një kamixhètë
Qepënj xhu si një makinètë
Ajò vashez ndatë lloxhètë
Muari e me shkrehu… me një shkupetë!

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Bexhet Jagodini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet