Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bexhet Jagodini - Fryni Era E Gostivarit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Froyni ere Gostivarit
haj veri veri
a cma bone qelibarin
e mejro mori

Qelibarin ton or gjale
oune e ruj ne xhi
do ta ruj si soyt e ballit
ore gjaloj ri

Froyni era e Gostivarit
haj per ne Kercove
a cma bone qelibarin
o moj vetull holle

Qelibarin ton or gjalo
oune e koum ujdis
sa here ce te shof ne onderr
e luj cat mjedis

Froyni era e Gostivarit
lunjin cata molla
do te morr or soynoj zi
le te plas xhyth Kercova


Ky tekst u dërgua nga Bexhet JagodiniBexhet Jagodini
Publikimi: 01/12/2013
Muzika: Bexhet Jagodini
Tekst i regjistruar ne dialektin kerçovar
Teksti: Kerçovare & Bexhet JagodiniBexhet Jagodini - Fryni Era E Gostivarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fryni Era E Gostivarit".
3. Video është e këngës "Fryni Era E Gostivarit", por nuk këndohet nga Bexhet Jagodini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bexhet Jagodini:


Komente 0