Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Beyonce

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  57
 • Emri i Vërtetë:
 • Beyonce Giselle Knowles
 • Vendlindja:
 • Houston 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 38 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Beyonce është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo R&B. Beyonce Giselle Knowles filloi të këndonte në moshën 7 vjeçare. Në moshë të re ajo merrej me kërcim dhe këndonte në kishë. Beyonce dhe kushërira e saj Kelly Rowland u takuan me Latavia Robertson dhe së bashku me Letoya Lucket krijuan grupin Destinys Child. Grupi u shfaq për herë të parë në vitin 1990 dhe në një periudhe 10 vjeçare shiti 33 milionë kopje në botë dhe fituan shumë çmime Grammy. Në 2001-shin Beyonce luajti disa role në filma dhe u bë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

8 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Nicole Scherzinger

Keri Hilson

Shontelle

Jennifer Hudson

Kelly Clarkson

Ciara

Britney Spears

Katy Perry

Miranda Lambert

Christina Aguilera

Tags: Beyonce, Beyoncé Knowles


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet