Bicalko
Bicalko

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}




Biografia

BIOGRAFIA: Bicalko është një grup artistësh. Grupi është formuar në Mitrovicë, në vitin: 2011 dhe anëtarët e grupit janë: Blerta Kosova (voc, synth) Gjithmonë në kërkimin e saj të hapur përmes tingujve të gjallë dhe përvojën e eksplorimeve të saj eklektike. Përgatituni për disa ndjesi intensive, të rënda, ëndërruese, sentimentale akustike, të përzier me një zë frymëmarrjeje të thellë dhe shtresa kozmike të synths për këtë akt të veçantë eksperimental elektronik. Visar Kasa (voc, midi...

>> Lexo gjithë biografinë >>




Lidhje



💿 Albume




Komente 0