Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Boy Niti
  • Vendlindja:
  • Gjakove 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Belgjikë 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Big Boy Niti është këngëtar i njohur. Në botën e artit njihet si Big Boy Nitti, por në fakt quhet Arianit Dobraj. Ai kreu shkollen fillore dhe te mesmen ne VendLindje dhe ka vite që jeton në Belgjikë. Ka shumë këngë dhe bashkëpunime me këngëtarin e njohur amerikan Zeg-z, si dhe me shumë artistë të tjerë internacionalë. Ai është reperi i parë shqiptar që e shohim të nominuar me këngën e fundit në “Bollywood Awards India”.
Arianiti është martuar me një modele të njohur shqiptare në diasporë, ndërsa së shpejti pritet të sjellë hite të tjera edhe në gjuhën shqipe, ndërsa urojmë që të fitojë në Indi kënga “Wafa” në duet me këngëtarin e njohur të huaj Shakeb Rashid.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  AntiBali  

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist